creditcardvergelijking.nl
HomeBlog Engeland pakt creditcard toeslagen aan

 Engeland pakt creditcard-toeslagen aan



creditcard
Engeland gaat dit jaar de extra kosten van creditcards die online winkeliers rekenen aanpakken. Het land loopt hiermee voorop in wetgeving die waarschijnlijk pas in 2014 in de EU zal worden ingevoerd.

De verborgen toeslagen aangepakt

Regelmatig klagen mensen op deze site over het feit dat ze extra moeten betalen als ze een creditcard willen gebruiken. Vaak wordt ook gevraagd naar een prepaid card die geen toeslagen geeft bij Ryanair. Dergelijke kaarten zijn echter nauwelijks te vinden in Nederland of in andere landen. Omdat je alleen met creditcard kunt betalen bij Ryanair zit je dus standaard vast aan een creditcard-toeslag. Extra vervelend is dat deze toeslagen pas helemaal aan het einde van het boekingsproces worden getoond. In de EU gaat men mogelijk in 2014 deze extra kosten aanpakken. Dergelijke toeslagen lijken vooral bedoeld om consumenten te lokken met lage prijzen die niet vervolgens niet waargemaakt kunnen worden.

Mag een gewone winkel extra kosten rekenen voor een betaling per creditcard?

Het is vervelend als de winkelier extra geld wil als je een creditcard wilt gebruiken. Toch staat de winkelier vrij om te bepalen welk betaalmiddel je mag gebruiken. Extra toeslagen voor iDeal of creditcardbetalingen zijn dus toegestaan. Uiteraard geldt dat dit redelijk moet gebeuren: het moet voor de betaling duidelijk zijn wat de extra kosten zijn. De nieuwe wetgeving pakt de hoge onvermijdelijke kosten aan.

Waarom willen winkeliers soms geen creditcards accepteren?

Creditcardmaatschappijen rekenen zo'n 1,5-2,5% per betaling. Als een winkelier deze kan vermijden dan is dat voor de winkelier voordeliger. Aan de andere kant biedt een creditcard meer gemak voor de klant. Daarnaast is betalen met contant geld nog duurder voor de winkelier (vooral in verband met veiligheid). Alleen pinnen is goedkoper. Maar ook om te pinnen worden soms extra kosten berekend. En bij sommige winkels kun je alleen contant betalen. De winkelier mag naar eigen inzicht bepalen hoe er betaalt kan worden, zolang dit voor de klant maar duidelijk is.

Bron: ANP




Naar de homepage

facebook|twitter|disclaimer|over creditcardvergelijking|email ons|privacybeleid|links|sitemap
© 2012 Creditcardvergelijking.nl. Alle rechten voorbehouden.